درباره ما


مجتمع آموزشی متاکو در سال ۱۳۷۹ تأسیس و با دریافت مجوز از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور آغاز به کار نمود. متاکو در اولین سال‌های فعالیت خود، با شناسایی نیازهای جامعه دانشگاهی و اداری آموزش‌های خود را در حوزه فن‌آوری اطلاعات، متمرکز کرده و در طول زمان با توجه به ضرورت و اثربخشی روزافزون پیاده‌سازی فرآیندهای آموزشی در راستای ارتقاء کمی و کیفی دانش منابع انسانی، بخش‌های آموزشی خود را گسترش داده و علاوه بر آموزش درحوزه‌های فن‌آوری اطلاعات، مدیریت، مالی و بازرگانی، فرانچایز (نشان سپاری تجاری)، برق و الکترونیک و سایر حوزه‌های عمومی، فنی و مهندسی، خدمات آموزشی دیگری نیز توسط اساتید و مشاوران آموزشی خود ارائه می‌نماید:

مجوزها:

·         سازمان فنی حرفه ­ای کشور

·         انجمن صنفی آموزشگاه‌های آزاد

·         سازمان نظام صنفی رایانه کشور

·         سازمان مدیریت و برنامه ­ریزی کشور(گواهینامه صلاحیت برگزاری دوره­های آموزشی کارمندان دولت)

مرکز آموزش­های تخصصی متاکو

(عضو گروه شرکت­های بین­ المللی متاکو – داناک) با امکان مشاوره و ارائه آموزش­های فنی، تخصصی و کاربردی به سازمان­ها و شرکت­های تراز اول دولتی و خصوصی و برگزاری سمینارها و همایش­های داخلی و بین­ المللی، به پشتوانه تجربیات منحصر­بفرد، توان آموزشی و در اختیار داشتن گروهی از مجرب­ترین اساتید و متخصصین، از سال ۹۷ در تهران آغاز به کار کرد.

این مرکز با هدف ارتقاء سطح کیفی دانش و مهارت­های حرفه­ای سازمان­ها و شرکت­های پیشرو کشور، در کنار همراهی با مدیران و کارشناسان ارشد، بر اساس لزوم پرورش منابع انسانی هم­زمان با ارتقاء با ثبات و
دانش­محور طرح­های توسعه فیزیکی، در اجرای طرح­هایی نظیر تربیت کارشناس، کارشناس ارشد و مدیر دپارتمان، حضور در نمایشگاه­های تخصصی خارجی، بازدید از مراکز بین­المللی در عالی­ترین سطوح و رتبه­بندی بین­المللی و برگزاری موفق دوره­ های تخصصی و فوق تخصصی بر اساس معتبرترین و بروزترین استانداردهای بین­المللی در گروه­های مختلف آموزشی فعالیت می­نماید.

توانمندي­ها، امکانات و تجهیزات شرکت متاکو:

این شرکت به پشتوانه سوابق، ارتباطات و تجربیات خود در هم­کاری­های داخلی و بین­المللی در ایران (تهران، اصفهان، مشهد و…)، امارات متحده عربی، ترکیه، مالزی، آلمان، هنگ کنگ، کره جنوبی، چین و ….. در برگزاری دوره­ها و رویدادهای آموزشی، تجاری و اقتصادی، مشتریان معتبر داخلی و بین­ المللی و هم­کاری با دانشگاه­های طراز اول داخلی و خارجی قادر به ارائه دوره­ های آموزشی  بر پایه استانداردهای معتبر و بروز در حوزه ­های مختلف آموزشی می­باشد.

گروه­های آموزشی مرکز آموزش­های تخصصی متاکو:

 1. گروه سازمان و مدیریت

 2. گروه مدیریت مالی، بازرگانی و توسعه بازار

 3. گروه بیمه

 4. گروه مهندسی صنایع و تحلیل سیستم­ها

 5. گروه مهندسی مکانیک

 6. گروه مهندسی شیمی و صنایع شیمیایی

 7. گروه ایمنی و بهداشت حرفه­ای

 8. گروه فرانچایز ( نشان سپاری تجاری )

 9. گروه مهندسی بـرق و الکترونیک

 10. گروه ارتباطات و فن­آوری اطلاعات

 11. گروه مهندسی عمران

 12. گروه MBA (Master of Business Administration)

شایان ذکر است ارائه گواهینامه  از دانشگاه­های معتبر داخلی و خارجی جهت کلیه دوره­های آموزشی کوتاه مدت، بلندمدت و مقطع تحصیلات عالی، برگزاری دوره­های سفارشی آموزشی در سطح مدیران ارشد به صورت ترکیبی در داخل و خارج از کشور و اجرای تورهای آموزشی داخلی و بین­ المللی به همراه بازدیدهای تخصصی نیز از سایر خدمات این مجموعه می­باشد.

دیدگاه‌ها و اهداف مرکز آموزش­های تخصصی متاکو:

در دنیای فراتکنولوژیک امروز توسعه به معنی عام بدون توجه به آموزش‌های فنی و حرفه ای و تخصصی مفهوم نخواهد داشت. روند رو به رشد صنایع و تکنولوژی، انقلابی عمیق و کیفی در نیروهای تولیدی و از آن جمله در نیروی انسانی و روشهای تولید به وجود آورده است.آموزشهای فنی و حرفه ای تخصصی، انجام فعالیتهایی است که می تواند فرد را برای احراز شغل، حرفه و کسب و کار آماده نماید یا کارایی و توانایی وی را در انجام آن افزایش دهد. این آموزش­ها کسب مهارتها را در راستای تکنولوژی و علوم وابسته به همراه دانش­های خاص مربوط به شغل و در بخشهای مختلف فنی، مهندسی و مدیریتی ارائه می­دهد.

مرکز آموزش­های تخصصی متاکو بر آن است در راستای، افزایش توانایی‌ها، دانش، مهارت و قدرت درک افراد و انجام مطلوب تر کار در محدوده وظایف شغلیشان خدمات خود را ارائه نماید. از این رو با اتکا به قدرت و آموزه‌های لایزال باریتعالی و تجربه و تخصص مدیران و کارشناسان مرکز توانسته­ایم سهمی هرچند ناچیز اما کارآمد را در راه توسعه دانش فنی متخصصین و فرزندان این مرز پرگوهر داشته باشیم و همچنان تلاش خواهیم کرد تا در راه توسعه فراگیر آموزش­های تخصصی و مهندسی گام­های موثرتری برداریم.

خدمات مرکز آموزش­های تخصصی متاکو

این مرکز جهت تامین نیازمندیهای روزافزون آموزشی ضمن خدمت متخصصین و مهندسین مشاغل در صنایع مختلف، خدمات آموزشی مختلفی را در قالب برنامه‌های از پیش تدوین شده به واحدهای مختلف ارائه می­نماید.

·      ارائه دوره‌های آزاد: دوره‌های آزاد حین خدمت، جهت بازآموزی و نوآوری افراد شاغل و افراد جویای کار

·     ارائه دوره‌های درون سازمانی: دوره‌های آموزشی درخواست شده از سوی سازمان‌ها و صنایع مختلف در سایت و سازمان متقاضی دوره با بالاترین کیفیت آموزشی توسط اساتید برجسته.

·     ارائه کارگاه‌های آموزشی و مشورتی: برگزاری کارگاه‌های آموزشی فنی و تخصصی در جهت تامین و به روز رسانی منابع اطلاعاتی متخصصین و کارگاه‌های مشاوره‌ای جهت تعیین و نیازسنجی آموزشی و فنی.

·     مشاوره و اجرای پروژه­های تحقیقاتی : امکان سنجی، افزایش بهره وری، طراحی صنعتی و…

·      برگزاری سمینارهای آموزشی تخصصی و کاربردی در داخل و خارج از کشور

 • برگزاری تورهای آموزشی داخلی و خارجی به همراه بازدیدهای تخصصی
 • طراحی، برنامه ­ریزی و اجرای آموزش­های غیرحضوری و الکترونیکی
 • دعوت از اساتید متخصص بین ­المللی جهت برگزاری دوره­ های آموزشی حرفه­ای
 • نیازسنجی و برنامه ­ریزی آموزشی، استقرار نظام جامع آموزش و یادگیری مبتنی بر استاندارد ایزو ۱۰۰۱۵ و سایر استانداردهای مورد درخواست، نظارت و ارزیابی عملکرد

نياز سنجي با شناسائي نيازهاي مهم، مبنايي براي تعيين اهداف و طبعاً‌ بستر مناسبي براي سازماندهي ساير عناصر مهم و حول محور نيازهاي الويت يافته فراهم مي­سازد بنابراين كليه تصميمات در خصوص اهداف، محتواي آموزشي و استفاده از ساير منابع (انساني، مالي و مادي) تابعي از مطالعات نياز سنجي مي­باشد. هدف از نياز سنجي به روز شدن آموزش و حرفه­اي شدن آن، افزايش مهارتها و دانش­ها و نگرش­هاي آموزش و اثر بخشي آموزش در شغل مي­باشد .

مراحل فرايند نياز سنجي كه در اين بخش صورت مي­گيرد به قرار زير است :‌

 • استانداردهاي آموزشي
 • مدل هاي نياز سنجي
 • روشهاي نياز سنجي
 • مراحل طراحي آموزشي
 • مراحل برنامه ريزي آموزشي
 • اجراي آموزشي
 • ارزشيابي آموزشي
 • راهكارهاي سازماني
 • اعزام کارشناسان سازمان در قالب تورهای آموزشی در حوزه­های مرتبط
 • اعزام مدرس مرتبط با نیازهای آموزشی و ارائه آموزش­های تخصصی لازم
 • تولید محتوی علمی
 • خدمات مشاوره در قالب باشگاه مشاوران تخصصی متاکو
 • امکان برگزاری دوره­های عمومی و تخصصی کلیه گروه­های آموزشی به شرح جداول پیوست
 • برگزاری کارگاه­های تخصصی در حوزه­ های ذکر شده

لطفا جهت دانلود رزومه کامل مرکز و لیست دوره های عمومی و تخصصی کلیه گروه های آموزشی کلیک فرمائید.

رزومه مرکز آموزش های تخصصی متاکو