آقای محسن صابری

با توجه به وجود تحریم ها برگزاری این دوره ها در ایران بسیارموثر خواهد بود. دوره ای که برگزار گردید  استانداردی کاملا  بروز می­باشد و به تازگی منتشر شده است. در کل دوره بسیار خوبی بود. با مرکز آموزش های تخصصی متاکو آشنایی قبلی نداشتم  و از این آشنایی بسیار خوشحالم و از فضای مهیا شده بسیار سپاسگزارم.

آقای صالح

در کل دوره بسیار خوبی بود و رضایت کامل دارم. مجموع همه موارد بسیار حرفه ای بود و استاد به مبحث بسیار مسلط بودند و  کیفیت محتوای آموزشی بسیار عالی و کاربردی بود. برای بهتر شدن دوره پیشنهاد می­کنم که سند زوردتر برای شرکت کنندگان ارسال شود و پیش نیاز ها اعلام شود.

آقای نادر زمانی

سلام عرض می­کنم. ابتدا تشکر می­کنم بابت برگزاری این دوره. دوره بسیار مورد نیاز همه سازمانهای در حال استفاده  و بهره برداری از مراکز داده حرفه ای هستند. برای مفید تر بودن دوره ها رعایت چند نکته ضروری می­باشد:

  • طول دوره با محتوا فاصله دارد. به نظرم این دوره ۵ روزه است و سرفصل های دوره باید در زمان و کیفیت مناسب طی ۵ روز پوشش داده شود.
  • برگزاری دوره به صورت یک روز در میان و دسترسی به منابع از یک هفته قبل جهت مرور.

سوالاتی که در دوره مطرح میشوند سوالات بسیار کاربردی و مورد نیازی هستند. خوشبختانه مدرس دوره با استفاده از تجارب و سوابق اجرایی  مرتبط در کار مورد به مورد آیتم های درس رو مطرح کردند واز تجارب ایشان بسیار استفاده کردیم. اشتباهات رفتاری اجرایی و تصمیم گیری در حوزه ساخت تجهیز و نگهداری زیادی در ایران وجود دارد که باید تصحیح گردند. نباید نگاه های کوتاه مدت داشت و با توجه به استاندارد نگاه آینده نگری داشته باشیم. این دوره ، دوره مفید و کاربردی برای من و همکارانم در مجموعه بود و امیدوارم طول دوره بیشتر شود.

آقای میثم طالبی

برای مدیران زیرساختی و مرکزداده خیلی اهمیت دارد که زبان مشترک و بروزی با پیمانکاران این حوزه داشته باشیم.در موارد توسعه ای، نگهداری و یا در طراحی بسیار موثر است که بتوانیم براساس یک سند بروز این کار را انجام دهیم و لازم نیست چرخه را از ابتدا طراحی کنیم. در این دوره از ماحصل تجربه متخصصان این حوزه که زمینه رسیدن به یک طراحی، پارامترهای کیفی مطلوب و مدیریت بهتر و سلامت محیط زیست را فراهم می­آورد بسیار استفاده کردم.  از این جهت برگزاری این دوره ها هم برای مدیران و کارشناسان لازم است و شاید نیاز است هر از گاهی این مباحث را دوباره بشنویم. حتی ممکن است دوره را بعد از بروز شدن دوباره گذراند و حتی میتوان حرف خوب را چند بار شنید چون در کشور ما اشتباهانی به عرف تبدیل شده و قبل ما هم رایج بوده و ادامه پیدا کرده است. در صورتی که وقتی استاندارد را مطالعه  می کنیم متوجه می­شویم که خیلی چیزهایی که قبلا وجود داشته اشتباه است. خوب است که مجموعه شما با زبان تدریس درست آشنایی با روش
صحیح و استاندارد را  آموزش میدهد و انتظار میرود فردی که این دپره را گذرانده باشد که از این به بعد بر اساس استاندارد، مراکزداده را ممیزی و طراحی کند.

آقای مهدی فتح الهی

این دوره از باب خدمات کیفی نسبت به موارد مشابه بسیار رضایت بخش بود. با نظم و برنامه­ریزی دقیق انجام گرفت و من واقعا تشکر می­ نمایم. محتوای آموزشی بسیار بروز و کاربردی بود. با توجه به این که سال ها در زمینه دیتاسنتر فعال بوده ایم، دوره­ای بسیار جدید در باب مدیریت و نگهداری دیتاسنترکه مدت زمان زیادی بود که علاقه داشتم در چنین دوره ای شرکت کنم. دوره های این چنین کاربردی در فیلد کاری اینجانب بسیار مفید و موثر می باشد. استاد بسیار حرفه ای و مسلط هستند  و دوره طبق سیلابسی گفته شده پیش رفت و در کل از این اتفاق بسیار راضی  و خوشحال هستم که در این دوره حضور داشتم. امیدوارم در دوره های دیگر این مرکز نیز بتوانم شرکت کنم.

آقای محمد چیذری

این دوره برای فعالان حوزه دیتاسنتر به خصوص به دلیل ذکر استاندارد ها ومتدهای بروز نگهداری مراکز داده بسیار مفید و کاربردی برای مدیران و کارشناسان شرکت ها و وزارتخانه ها می باشد.از استاد محترم دوره جناب آقای دکتر قانع و تیم اجرایی مرکز آموزش های تخصصی متاکو بسیار سپاسگزارم امیدوارم که این مطالب را با وجود محدودیت ها در کشور و سازمان ها اجرا شود  تا مراکز داده بهینه تری داشته باشیم.